لوگو لایم لانژ

پدیکور درمانی (Meidcal pedicure) چیست؟

حتما تا به حال راجع به پدیکور ناخن زیاد شنیده اید و احتمالا مراکز زیادی را بشناسید که خدمات پدیکور انجام می دهند، اما پدیکور ساده ای که این مراکز انجام می دهند مد نظر ما نیست، هدف خدمات پدیکور درمانی یا فراتر از یک پدیکور ساده می باشد. قبل از فرا رسیدن فصل صندل، دمپایی و کفش های دم باز، انجام یک پدیکور پزشکی یک سرمایه گذاری عاقلانه است. این روش سلامت و ظاهر انگشتان پا را در اولویت قرار می دهد. قبل از اینکه به سؤال شما بپردازیم که “از کجا می توانم پدیکور درمانی  دریافت کنم، اجازه دهید توضیح دهیم که پدیکور درمانی چیست.

به طور معمول، پدیکور راه حل ایده آلی برای خلاص شدن از آلودگی های گیر کرده زیر ناخن است. این نوع مراقبت از پا یک درمان زیبایی است که نه تنها بر روی ناخن های پا بلکه روی پاهای شما به طور کلی تمرکز دارد. این درست است که پدیکور به دلایل زیبایی انجام می شود اما در پدیکور درمانی، شما بیشتر از آن را دریافت خواهید کرد. این روش ویژه، نیازهای درمانی و پزشکی پاهای شما را برآورده می کند.

یک پدیکور درمانی فقط به زیبایی ظاهری ناخن‌های شما نمی‌پردازد و به پیشگیری از بیماری های ناخن و سایر مسائل مربوط به سلامتی کمک می کند. علاوه بر کار کردن با ناخن‌های پا، این روش شامل مالش سلول‌های مرده پوست، به‌ویژه سلول‌های کف پا می‌شود و بعد از فرآیند لایه برداری دانه ای، مرطوب کننده و ماساژ پا انجام می شود.

پدیکور درمانیچرا پدیکور درمانی انجام دهیم؟

به عنوان بخشی از توجه درمانی و پزشکی به پاهای خود، این نوع خاص پدیکور همچنین بر نرم کردن سطوح سخت پوست و شکل دادن به ناخن های پا تمرکز می کند. تصور کنید که در یک جلسه، کف سابی، لایه برداری و ماساژ و موارد بیشتری انجام دهید. اگر بهشت پا وجود دارد، این تجربه شگفت انگیز و ارزشمند نزدیکترین چیزی است که می توانید تجربه کنید.

از یک پدیکور درمانی چه انتظاری باید داشت؟

احتمالاً از خود می‌پرسید که اگر یک پدیکور دارویی انجام دهید، چه چیزی در انتظار شماست. در اینجا به برخی از چیزهایی که می توانید انتظار داشته باشید می پردازیم.

پدیکور پزشکی غیرتهاجمی است

پدیکور درمانی را به عنوان درمان پا (شاخه ای در مراقبت های پزشکی که بر روی پاها تمرکز دارد) با ترکیبی از مراقبت از ناخن در نظر بگیرید.هیچ برشی، بریدگی، جراحی وجود ندارد.

این روش شامل برداشتن کثیفی های غیرقابل توصیف گیر کرده در ناخن های پا و همچنین درمان پاها، از بین بردن میخچه، پینه و سلول های مرده پوست است. به این ترتیب، تنها متخصصان بسیار ماهر مراقبت از پا می توانند این روش خشک را انجام دهند. بنابراین ایمن و بهداشتی است.

بر نگرانی های پزشکی و بهداشتی مرتبط با پا تمرکز می کند

آیا پای ورزشکاری دارید؟ شاید دچار میخچه یا پینه هستید؟ مراقبت از پا در درجه پزشکی همان چیزی است که شما نیاز دارید. این روش فقط بر جنبه زیبایی شناسی مراقبت از ناخن و پا تمرکز نمی کند. همچنین به بهداشت و سلامت نگاه می کند.

حریم خصوصی و بهداشت تضمین شده

احتمالاً به این فکر می کنید که چه چیز ویژه ای در مورد انجام یک پدیکور درمانی وجود دارد؟ جدا از تمرکز پزشکی، آیا این تفاوتی با تمرکز معمولی ندارد؟ در واقع، اینطور نیست. یک عمل پدیکور پزشکی معمولاً در یک محیط خصوصی انجام می شود. این کار برای تقویت آرامش است و به فردی که ناخن ها و پاهای او پدیکور می شود احساس امنیت و آرامش می دهد.

هنگام انجام مراقبت های پزشکی پا و ناخن نیز از استانداردها پیروی می شود. بر این اساس، مراکز انجام این خدمات باید از بالاترین استانداردها، به ویژه در زمینه بهداشت، پیروی کند. به همین دلیل، این موسسات باید محیطی تمیز را برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، خطر عفونت و سایر مسائل بهداشتی حفظ کنند.

کاربرد و مزیای پدیکور درمانی چیست؟

اینجا یک نقطه شروع است. می دانید اگر می خواهید از پاهای خود مراقبت کنید، یک پدیکور معمولی عالی است، درست است؟ این  کار به ناخن های شما کمک می کند که به خوبی حفظ شده و فرم داشته باشند و همچنین پوست پاهای شما نرم و سالم به نظر برسد. یک پدیکور معمولی همچنین از کایروپودی یا سلامت مناسب پاهای شما پشتیبانی می کند. این به شما کمک می کند راحت تر راه بروید، بنابراین، به بهبود وضعیت بدن کمک می کند.

یک پدیکور خوب نیز می تواند به آرامش شما کمک کند. جای تعجب نیست که بسیاری از زنان به سالن های زیبایی سرازیر می شوند و ناخن های خود را اصلاح می کنند. این یک تجربه آرامش بخش است که می تواند به شما کمک کند تا از استرس دور شوید و با کرم‌های تسکین‌دهنده و مرطوب‌کننده‌های نرم‌کننده‌اش، وقتی پدیکور خود را تمام کردید، حس راه رفتن روی هوا را خواهید داشت. حالا، این یک پدیکور معمولی برای شماست. تصور کنید که پدیکور درمانی چه فوایدی برای شما دارد.

پدیکور پزشکیدر اینجا برخی از دلایلی که چرا یک پدیکور درمانی ارزش جستجو را دارد اشاره می کنیم.

1- گرفتن پدیکور درمانی یک گزینه بهداشتی تر است

ارائه خدمات مانیکور و پدیکور یک تجارت بالقوه خوب است. هرچه مشتریان بیشتری داشته باشد، درآمد آن بیشتر است. اما به عنوان یک شرکت مبتنی بر حجم، این کسب‌وکارها برای ایجاد درآمد بیشتر به نرخ گردش مشتری سریع‌تر نیاز دارند. با این حال، نقطه ضعف این چارچوب تجاری این است که کارکنان سالن تمایل کمتری به ابزار و ظروف خود دارند، زمانی که مجبور هستند به افراد بیشتری توجه کنند.

به همین دلیل است که بسیاری از مشکلات مربوط به پا در این موسسات وجود دارد. قارچ های پا مانند کچلی پا و اونیکومیکوزیس تنها برخی از این مسائل مرتبط با سلامتی هستند. وقتی به دنبال یک روش پدیکور درمانی در یک مرکز درمانی سطح بالا باشید، این مشکلات را تجربه نخواهید کرد.

در یک اسپای پزشکی، می توانید ابزار و تجهیزات بسیار استریل شده را پیدا کنید تا اطمینان حاصل شود که در معرض آلودگی باکتریایی قرار نخواهید گرفت. در نتیجه، خطر کمتری برای عفونت برای پا، پوست و ناخن‌های شما وجود دارد. ابزارها در این مؤسسات ضد عفونی می شوند. اگر این وسایل ضدعفونی نشده باشند، بلافاصله پس از استفاده دور ریخته می شوند.

2- شما می توانید انتظار مراقبت بسیار شخصی و جامع از پاها و ناخن های خود را داشته باشید

اگر نمی‌خواهید ناخن‌ها و پاهای خود را با روش های سنتی درمان کنید، به شما توصیه می کنیم پدیکور درمانی را امتحان کنید. با این روش جامع می توانید انتظار توجه و مراقبت تخصصی بیشتری را داشته باشید. نکته جالب در مورد این روش این است که توسط یک تکنسین بسیار آموزش دیده و تحت نظارت دقیق یک پزشک انجام می شود.

با داشتن یک متخصص در راس، مراقبت بهتری از پاها و ناخن های خود خواهید داشت. مشکلاتی که ممکن است به عنوان مشکلات جزئی مانند ناخن های زیر پا، زگیل و قارچ ها شروع شوند، می توانند کاملاً رشد کنند. اغلب مشکلات پا و ناخن نادیده گرفته می شوند و در نتیجه این سهل انگاری اوضاع بدتر می شود.

اما با توجه عمیق و همه جانبه به این نگرانی ها، پدیکور درمانی می تواند از بدتر شدن آن جلوگیری کرده و آنها را درمان کند. پیشنهاد می‌کنم درمان‌های پیشرفته‌ای مانند صاف کردن و برداشتن پینه، تخلیه لبه ناخن، خیساندن نمک، لایه‌برداری گلیکولیک و موارد دیگر را بررسی کنید. با معاینه یک پدیکوریست حرفه ای، می توانید مطمئن باشید که مراقبت کامل با توجه دقیق به هر یک از جزئیات کوچک را دریافت خواهید کرد.

3- به خود یک تجربه مراقبتی و آرامش بخش هدیه دهید

این کار در اسپای پزشکی انجام می‌شود، لذا می‌توانید تجربه یک اسپا کامل را هم داشته باشید. علاوه بر این، هنگامی که یک پدیکور درمانی را انتخاب می کنید، سلامتی شما به خطر نمی افتد. می دانید که ابزار و وسایل مورد استفاده استریل شده اند. با یک محیط بهداشتی، می توانید آسوده خاطر باشید و از اینکه خوب هستید و به خوبی از سلامت شما مراقبت می شود، از آرامش خاطر لذت ببرید.

4- پاها و ناخن های شما ظاهر و احساس خوبی خواهند داشت

صرف اینکه با پزشک هستید به این معنی نیست که ناخن ها و پاهای شما خوب به نظر نمی رسند. پدیکور درمانی همچنین می تواند شامل تغییر در لاک ناخن و پاک کردن پینه، از جمله موارد دیگر باشد. بنابراین اگر می‌خواهید ناخن‌هایتان زیبا به نظر برسد و پاهایتان کاملاً نرم و لطیف باشد، باید این پدیکور را امتحان کنید.

قبل و بعد از پدیکورچه جاهایی خدمات پدیکور درمانی با کیفیت ارائه می دهند؟

سلامت و ظاهر پاها و ناخن‌های شما ممکن است برای برخی بی‌اهمیت به نظر برسد. اما اگر شما یا عزیزانتان مشکلات سلامتی یا علائم خاصی را تجربه می‌کنید که تنها با مشکلات پای شما بزرگ‌تر می‌شوند، این درمان تخصصی کاملاً مناسب است. هنگامی که به مراقبت بسیار تخصصی از پا و ناخن نیاز دارید، ممکن است بخواهید یک پدیکور درمانی را در امتحان کنید. به طور معمول تنها مراکز اسپای پزشکی و مطب ها می توانند این خدمات را ارائه دهند.

پدیکور پزشکی برای چه کسانی مناسب است؟

پدیکور درمانی برای افراد مسن، دیابتی ها یا افرادی که نمی توانند سلامت کلی خود را به دلیل مشکل پا یا ناخن پا به خطر بیندازند، بسیار توصیه می شود. احتمالاً از خود می پرسید: چگونه یک پدیکور درمانی در نزدیکی خودم پیدا کنم؟ بهترین پاسخ برای این سوال این است که با پزشک خود برای توصیه های او مشورت کنید.

ارائه دهندگان پدیکور درمانی مانند سالن های زیبایی و پدیکور معمولی نیستند. اینها به طور ویژه برای رسیدگی به مسائل پزشکی مربوط به پا آموزش دیده اند. بنابراین توصیه پزشک خود را در مورد اینکه کجا برای گرفتن پدیکور درمانی باید مراجعه کنید، بخواهید.

پدیکور درمانی در لایم لانژ

پدیکور درمانی تا حدودی شبیه به پدیکور معمولی است، فقط این که به همه چیز یک لمس پزشکی اضافه شده است. بعلاوه، می توانید انتظار مراقبت های بسیار تخصصی و مراقبت پزشکی از پاها و ناخن های خود را داشته باشید که توسط پدیکوریست آموزش دیده ارائه می شود.

اگرچه یک پدیکور درمانی دقیقاً باعث نمی‌شود که روی یک صندلی بنشینید و کسی رنگ‌های زیبایی را روی ناخن‌های شما نقاشی کند. اما پاهایی خواهید داشت که نرم و لطیف هستند.

  1. حمام پا

یک پدیکور پزشکی با حمام پا شروع می شود. پاهای شما در آب گرم خواهد بود. این کار برای تسکین عضلات و نرم کردن پوست سخت پاهای شما است. این مانند یک تجربه مینی جکوزی است.

  1. پاهای خود را استریل کنید

قدم بعدی این است که ناخن ها و پاهای خود را با استفاده از دستمال مرطوب ضد باکتری استریل کنید.

  1. کوتیکول ها و ناخن ها را کوتاه کنید

پدیکوریست شما کوتیکول ها را برمی دارد و ناخن های پای شما را کوتاه می کند. این برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به ناخن های زیر پوستی است.

  1. رفع مشکلات پا

لکه های پوستی ضخیم در کف پای خود دارید؟ پدیکور درمانی همچنین می تواند مشکلاتی مانند میخچه و پینه، بونیون و سایر مشکلات مربوط به پا را برطرف کند.

  1. ماساژ پا

با توجه به سطح بالایی از مراقبت های پزشکی در این نوع درمان پا، می توانید اطمینان داشته باشید که بهترین مراقبت از پا و ناخن های خود را دریافت می کنید. ناگفته نماند که بهداشت و نوآوری برای انجام این کارها استفاده می شود.

قبل از انجام پدیکور باید بدانید

این نکات چه برای پدیکور معمولی و چه دارویی کاربرد دارند.

  1. اگر گردش خون ضعیفی دارید، فقط یک پدیکور پزشکی انجام دهید

آیا دیابت دارید یا از گردش خون ضعیف در پاهای خود رنج می برید؟ این ایده خوبی نیست که یک فرد آموزش ندیده داشته باشید که بتواند پاهای ظریف شما را کنترل کند. بهترین راه حل این است که با پزشک خود مشورت کنید تا او بتواند یک پدیکور درمانی سفارشی را برای شما توصیه کند.

به شما پیشنهاد می کنم اول صبح برای پدیکور برنامه ریزی کنید. افراد کمتری در آن مکان خواهند بود. به علاوه، حمام‌ها و ظروف پا معمولاً در تمیزترین حالت خود هستند، زیرا شما اولین کسی هستید که از آن برای روز استفاده می‌کنید. یا می توانید ظروف خود را بیاورید. اگر چه زمانی که برای پدیکور درمانی می روید این مشکل را نخواهید داشت زیرا وسایل و ظروف کاملاً استریل و محیط بهداشتی است.

  1. مطمئن شوید که هیچ بریدگی یا زخمی در پاهای خود ندارید

وقتی به پدیکور می روید مطمئن شوید که بریدگی های کوچک یا هر نوع سوراخی در هیچ کجای پاهایتان وجود نداشته باشد. جرا که امکان نفوذ باکتری و سپس عفونت وجود خواهد داشت.

  1. ناخن های خود را گرد نکنید

نکته دیگر این است که هرگز لبه های ناخن خود را گرد نکنید. این به شانس بالاتری برای رشد ناخن های زیرین پا کمک می کند.

  1. از ابزارهای تیز زیر ناخن خود استفاده نکنید

اجازه ندهید کسی از ظروف تیز برای تمیز کردن زیر ناخن های شما استفاده کند. شما بیشتر مستعد سوراخ شدن و درد خواهید بود. به علاوه، خطر عفونت نیز وجود دارد.

  1. جلوگیری از رطوبت اضافی

بین انگشتان پا، به خصوص زمانی که مستعد ابتلا به بیماری پای ورزشکاران یا عفونت قارچی هستید، هیچ رطوبتی باقی نماند.

پاهای سالم و زیبا می خواهید؟

پدیکور درمانی  پاسخی است که شما به دنبال آن هستید. ممکن است لاک هایی با طرح های خیلی زیبا را نگیرید، اما مطمئناً پس از اتمام کار، پاها و ناخن های سالم و زیبایی خواهید داشت. ناخن های پا کوتاه می شوند و به شکل ایده آل در می آیند. پاها نیز استریل خواهند شد. همه چیز ظاهر و احساس خوبی خواهد داشت.

مشکلات جدی پا دارید؟

پدیکوریست های آموزش دیده افرادی هستند که شما به آنها نیاز دارید. آنها از شما مراقبت خواهند کرد. با از بین رفتن این عیوب و مشکلات، احساس می کنید که روی یک جفت پا جدید راه می روید. مثل اینکه روی ابرها راه می روید احساس سبکی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست