لوگو لایم لانژ

9 نکته کلیدی پدیکور که از یک پزشک برتر پا در لندن ذکر شده است

پدیکور از دو کلمه لاتین (ped) به معنای پا و کلمه (cure) به معنای مراقبت است و به متخصص و پزشکی که این حرفه را انجام می دهد پدیکوریست گفته می شود.

دینا گوهیل“، متخصص پا، مستقر در لندن، ملقب به «foot-scraper» است، اما اعتبار او بسیار فراتر از درمان پینه‌هاست. صدها مشتری وفادار او از مکان های دور با هدف تغییر دادن پاهای آسیب دیده و بازگردانی سلامت پاهایشان به او مراجعه می کنند.

در پدیکور همه چیز را از ترمیم ناخن و جلوگیری از عفونت پاها تا ارزیابی سازگاری کفش شما بررسی می شود. بهار یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های سال برای “دکتر دینا” است، چراکه همه پیش از فصل صندل، نوبت های خود را رزرو می کنند.
آنچه در مورد نحوه مراقبت از پاها باید بدانیدتوسط دکتر دینا نقل شده است و در اینجا نحوه انجام یک پدیکور مناسب برای پا  آمده است.

پدیکور تخصصی در لایم لانژپدیکور تخصصی در لایم لانژ

1. به ناخن‌های پای خود استراحت دهید

یکی از مواردی که می بایست به آن دقت داشته باشید این است که لاک ناخن های دست بعد از مدتی شروع به از بین رفتن می کنند و همین امر باعث می شود که فرد آن ها را پاک کرده و دوباره مجددا از لاک استفاده نماید.

اما در مورد لاک ناخن های پا چون معمولا در معرض ضربه یا آسیب های اینچنین نیستند معمولا پاک نمی شود و مدت ها می توان آن را دست نخورده باقی گذاشت که همین امر باعث آسیب رساندن به ناخن های پا می شود، لذا نیاز است به ناخن های پا استراحت بدهید و در مدت زمان مشخص لاک ناخن های پا را هم پاک نمایید.

دکتر دینا توصیه می کند پاهای خود را برای چند دقیقه در یک کاسه آب نمک گرم خیس کنید. هنگامی که آنها خشک شدند، می توانید یک لایه پولیش تازه بمالید. همچنین اگر لاک زیاد استفاده می کنید بهتر است حداقل با فواصل هفتگی این کار را انجام دهید یعنی یک هفته لاک نداشته باشید.

پدیکور درمانی

2. هرگز پوشش پایه را نادیده نگیرید

دکتر دینا اشاره میکند که همیشه از پوشش پایه استفاده نمایید. شما باید هر بار از پوشش پایه استفاده کنید، اما بسیاری از افراد در انجام ندادن آن مقصر هستند. مواد شیمیایی زیادی وجود دارد که وارد لاک ناخن می شوند و روی بستر ناخن تاثیر می گذارند. استفاده از لاک روی ناخن های برهنه می تواند منجر به تغییر رنگ صفحه ناخن شود که در آن ناخن های پا سفید و گچی و حتی زرد می شوند. اگر شما فردی هستید که متوجه تغییری نشده اید، فقط خوش شانس هستید، زیرا لاک می تواند ناخن را ضعیف کند و شما را مستعد مواردی مانند عفونت های قارچی، خشکی، شکنندگی و پوسته پوسته شدن می کند – چیزهایی که می خواهید از آن اجتناب کنید.

3. روغن می تواند ناخن های شما را متحول کند

پدیکوریست‌ها همیشه از ویژگی‌های یک لکه روغن کوتیکول تمجید می‌کنند، اما روغن اختصاصی ناخن پا نیز می‌تواند جان تازه‌ای به پاهایی بدهد که وضعیت نامطلوبی دارند البته لازم نیست گران باشد. بعد از خیس کردن پاهای خود، از روغنی برای آبرسانی به ناخن های خود استفاده کنید. روغن مورد علاقه من در واقع روغن گیاهی است که برای ناخن های پا معجزه می کند. این روغن به جلوگیری از شکافتگی، کمک به هیدراتاسیون و بافت کلی ناخن ها کمک می کند و فوایدی برای سرعت بخشیدن به ناخن ها دارد. که آنها رشد می کنند. دکتر دینا توصیه می کند فقط کمی روغن را روی ناخن های خشک پا بمالید و آن را با انگشتان خود ماساژ دهید. گاهی دینا روغن گیاهی را با چند قطره روغن درخت چای مخلوط می کند که به طور طبیعی ضد باکتری است.

پدیکور با روغن

4. عدم استفاده از سوهان های فلزی ناخن

مردم از دینا می‌پرسند که آیا باید از سوهان‌های فلزی پا استفاده کنند، اما او همیشه توصیه می‌کند که از آنها استفاده نکنید. شما نمی‌دانید چه مقدار از پوست باید برداشته شود، و می‌توانید آسیب زیادی وارد کنید. ارزشش را ندارد، بنابراین از آن‌ها استفاده نکنید. در واقع آنها اخیراً از بسیاری از مراکز پدیکور و سالن‌های ناخن محروم شده‌اند.

در عوض، دکتر دینا توصیه به سوهان پای صاف می کند. اما همیشه به یاد داشته باشید که روی پاهای خشک سوهان بزنید. من طرفدار استفاده از این ابزار روی پوست مرطوب نیستم، فقط به این دلیل که می توانید بیش از حد از بدن خارج شوید و ممکن است بسیار دردناک باشد. او یک ترفند ساده دارد: “سه ضربه طولانی انجام دهید، سپس پاهای خود را لمس کنید تا ببینید چه احساسی دارند. اگر هنوز کمی خشن هستند، سه ضربه دیگر انجام دهید و سپس متوقف شوید.” دینا پیشنهاد می کند از ابزاری مانند این چندین بار در طول هفته استفاده کنید، به جای اینکه همه چیز را با یک ضربه از بین ببرید.

دینا پیشنهاد می‌کند از کرم های پا استفاده کنیدتا آنچه را که با سوهان برداشته‌اید دوباره پر کند.

5. در مورد لاک ژل تجدید نظر کنید، به خصوص اگر زیاد استفاده می کنید

درست مانند مانیکور، وقتی ژل پدیکور را برای مدت طولانی روی ناخن‌های پا بگذارید، ممکن است آسیب ببینند. دکتر دینابا اشاره به ظاهری ضعیف، شکننده و خالدار می‌گوید: «من مشتریانی را دیده‌ام که به مدت شش هفته لاک ژل زده‌اند و از اتفاقی برای ناخن‌هایشان افتاده وحشت کرده اند.

دینا اشاره کرد که اگر پاهای شما اغلب در معرض شرایط مرطوب قرار می گیرند، مثلاً در جوراب های عرق کرده یا چکمه های کار، ژل ها گزینه خوبی نیستند. او اشاذه می کند: “عفونت قارچی ناخن به راحتی ایجاد می شود، و اگر از ژل برای پوشاندن عفونت قارچی استفاده می کنید، آن را بدتر می کنید.”

علائم عفونت قارچی ناخن شامل تغییر رنگ است که می تواند سفید، زرد یا قهوه ای تیره به نظر برسد. اگر متوجه شدید که ناخن هایتان ضخیم تر و دردناک تر شده است و یا بوی بد می دهد حتما به پدیکور درمانی نیاز دازید. دینا گفت: عفونت قارچی ناخن توسط متخصص پا به راحتی قابل درمان است. اگر ژل ها را برای یک یا دو هفته نگه دارید و سپس آنها را به طور حرفه ای پاک کنید، به ناخن های پای خود فرصت بیشتری برای آبرسانی و بازسازی می دهید.

6. مرطوب سازی پا ها

دکتر دینا می گوید که پاها با ترکیبی از عوامل مختلف خشک می شوند. آنها شامل: قرار گرفتن در معرض عناصر (به عنوان مثال هوای بسیار گرم یا سرد)، میزان هیدراته بودن شما (به همین دلیل مهم است که مصرف آب خود را افزایش دهید) و ژنتیک می باشد.

دینا همچنین به داروهای خشک‌کننده پوست (مثلاً آکوتان برای آکنه) و هورمون‌هایی اشاره کرد که می‌توانند باعث تغییرات خشکی پوست شوند. اما بزرگترین عاملی که باعث خشکی پوست می شود، رطوبت ناکافی نیست. بسیاری از مردم این را فراموش می‌کنند، اما وقتی زیر دوش حمام می‌ایستید، در معرض چیزهایی در آب مانند صابون قرار می‌گیرید که ممکن است باعث خشک ششدن پوست گردد. به عبارت دیگر، کرم پا ضروری است. اما باید یک کرم پا هدفمند باشد. نه یک کرم بدن و نه E45، که اغلب می بینم که افراد حتی در مراکز پدیکور از آن استفاده می کنند.

کرم پایی را انتخاب کنید که حاوی اوره باشد وهمچنین قابیلت مراقبت از پوست داشته باشد تا واقعاً پوست را مرطوب کند. دینا در کنار کرم پا CCS که حاوی اوره است، از بالم به عنوان ترمیم کننده پاشنه ترک خورده روی پای خود استفاده می کند. او می گوید: “این کار نیازمند زمان بسیار طولانی است.” نیاز است تا کرم را ماساژ دهید و آن را فقط روی پاشنه های خود قرار ندهید. آن را روی پاهای خود نیز بزنید.”

7. اشتباه در کوتاه کردن ناخن پا

آیا زمان کوتاه کردن ناخن های پا، آنها باید خیس یا خشک باشند؟ این عنوان یک جستجوی محبوب در گوگل است. دینا می گوید لازم نیست ناخن های پای خود را بعد از حمام یا دوش گرفتن کوتاه کنید. اما اگر شما می توانید، سعی کنید این کار را زمانی انجام دهید که ناخن های پای شما خشک شده است. همچنین چه از قیچی ناخن استفاده کنید چه از ناخنگیر، مطمعن شوید که کاملا تمیز باشد و با ابزاری کار کنید که زمان استفاده از آن احساس راحتی می کنید.

دینا می گوید، که همیشه بهتر است یک نوک سفید کوچک را هنگام کرفتن ناخن پا باقی بگذاریم، نه اینکه آن را تا خود پوست پا برش دهیم. همچنین توصیه می کند که حواستان به شکل ناخن باشد. لزوماً این درست نیست که باید ناخن پای خود را مستقیماً کوتاه کنید. به جنبه گوشتی ناخن پای خود نگاه کنید آیا ناخن شما منحنی تر است یا صاف؟ این را به عنوان یک راهنما دنبال کنید و مطمئن شوید که گوشه های تیز وجود ندارد. حتی می توانید از سوهان ناخن نرم استفاده کنید تا ناخن را صاف کنید.

8. تونر اسید گلیکولیک روی پاهای خشک و ترک خورده

دینا می گوید: “اسیدهای لایه بردار خفیف می توانند کمک کنند، اما آیا این یک راه حل طولانی مدت است؟ احتمالاً نه. برخی از کرم های ترک پا حاوی اسید لاکتیک هستند که شامل اوره است، که یک ماده واقعا مرطوب کننده می باشد.

کف سابی پاها9. چگونه بفهمیم برای پاهایمان چیزی بیش از کرم نیاز داریم یا خیر

یک راه آسان برای تشخیص اینکه آیا پاهای خشک شما به کمی کرم نیاز دارند یا اینکه مشکل کمی عمیق تر است وجود دارد. دینا می گوید: “پوست خشک سطحی ممکن است به صورت پوست سفید با برخی خطوط ظاهر شود. یک راه عالی برای بررسی این است که پاهای خود را خیس کنید و به کف پا نگاه کنید. اگر نمی توانید خطوط را ببینید، سطحی است. وقتی آنها بسیار عمیق هستند، همچنان ترک ها را خواهید دید.”

پوست خشک بیشتر یک بیماری مزمن است. اگر اینطور است و کرم پا آن را قطع نمی کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که برای یک راه حل بهتر به یک پدیکور درمانی مراجعه نمایید.

منبع: Dina Gohil

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست