لوگو لایم لانژ

ماساژ (تن آسایی)

تاریخچه

کلمه ماساژ از کلمه ی یونانی بنام massein به معنای مالیدن و از لغت manus به معنای دست گرفته شده است. ولی به طورکلی ماساژ دادن عبارت است از حرکاتی منظم و اصولی که روی بافت های بدن به منظور اهداف خاصی انجام می گردد. (برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

تن آسایی هزاران سال است که انجام می شود. امروزه، اگر به ماساژ نیاز دارید می‌توانید از بین حدود 80 سبک ماساژ درمانی با طیف وسیعی از فشارها، حرکات و تکنیک‌ها انتخاب کنید. همه اینها شامل فشار دادن، مالش یا دستکاری عضلات و سایر بافت های نرم با دست و انگشتان است. گاهی اوقات حتی از ساعد، آرنج یا پا استفاده می شود.

سبک های مختلف ماساژ درمانی

امروزه بالغ بر۸۰ نوع ماساژ وجود دارد. این تکنیک ها به پنج گروه تقسیم می شوند:

 1. ماساژ سنتی اروپایی: شامل متدهایی براساس فیزیولوژی و آناتومی طب غربی که پنج تکنیک دست ورزی بافت های نرم بدن درآن مورد استفاده قرار می گیرند.
 2. ماساژ معاصر غربی: این روش نیز برپایه روشهای مدرن آناتومیک شامل تکنیکهای دست ورزی فراتر از چهارچوب ماساژ سوئدی بنا شده است و شامل ماساژ عصبی، ماساژ ورزشی و میوتراپی می باشد.
 3. ماساژ در روشهای اصلاح حرکت و ساختار: این تکنیکها برساختار و حرکت بدن تاکید دارند. این روشها بدن را با کمک وزن و با دست ورزی بر روی بافت های نرم و یا اصلاح الگوهای غلط حرکتی، سازماندهی و کامل می کنند.
 4. ماساژ شرقی: تکنیکهای تن آسایی شرقی بر اساس اصول طب سنتی چین بنا شده و انرژی حیاتی را که معتقدند در کانال های غیرقابل رویت در بدن جریان دارد تجدید می کنند. این متدها شامل طب فشاری و شیاتسو می باشند.
 5. متدهای انرژی – پایه: این متدها که درطب سنتی چین یافت نمی شوند، منجربه اثر بر روی حوزه انرژی که درون و اطراف بدن را احاطه کرده، می شوند. این کار هم با فشار و دست ورزی بر روی جسم و هم ازطریق عبور دست از میان یا درون حوزه انرژی بدن مریدین ها صورت می گیرد.
  نمونه های روشهای انرژی عبارتند از: درمان قطبی، لمس شفا بخش و…،  البته بسیاری از ماساژورها ترکیبی از روشهای فوق را براساس وضعیت اعمال می کنند.

چرا به ماساژ نیاز داریم؟

بر اساس گزارش انجمن ماساژ درمانی آمریکا، در سال 2018، تقریباً 19٪ از آمریکایی ها نوعی تن آسایی داشتند. و آنها دلایل زیادی برای انجام این کار دارند. افراد بیشتر و بیشتری – به ویژه افرادی که در سنین رشد هستند – فواید سلامتی تن آسایی را می شناسند. آنها از میان بسیاری از سبک‌های تن آسایی برای تسکین علائم یا التیام جراحات، کمک به برخی شرایط سلامتی و ارتقای سلامت کلی انتخاب می‌کنند.

در اینجا اطلاعاتی وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به تصمیم گیری در مورد بهترین نوع ماساژ برای شما استفاده کنید. همچنین برای راهنمایی بیشتر و راحتتر می توانید به صفحه راهنمای خدمات مراجعه فرمایید.

بهبود کیفیت زندگی

در نظر داشته باشید برای بالا بردن کیفیت زندگی نیاز است که ابتدا از بدنی سالم و تن درست برخوردار باشیم، ماساژ به ما کمک می کند تا گرفتگی ها و خستگی انباشته شده ناشی از کار های روزمره رفع شود و احساس بهتری داشته باشیم.

افزایش گردش خون

تنش در عضلات، گردش خون را دچار مشکل می‌کند. اما ماساژ، سفت‌شدگی مزمن عضلات و به هم فشردگی آن‌ها را رفع کرده و گردش خون را سریع‌تر می‌کند. در نتیجه باعث احساس آرامش در بدن می شود.

در ادامه اطلاعاتی وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به تصمیم گیری در مورد بهترین نوع ماساژ برای شما استفاده کنید.

درمان استرس

استرس این قابلیت را دارید که تاثیر منفی بسیاری روی بدن شما داشته باشد.

سلامتی اصل اول زندگی شاد و کارامدی است. با افزودن تن آسایی به امور روزانه‌تان، آرامش بیشتری تجربه خواهید کرد و به سادگی زندگی سالم‌تری را به خود هدیه می‌دهید.

استرس در همه جای جهان وجود دارد. البته استرس همیشه بد نیست! حالتی را تصور که دروازه‌بان یک تیم فوتبال هستید و هروقت در دروازه حضور دارید و با یک پرش به موقع جلوی ورود توپ را می گیرید؛ یا وقتی سرشار از انرژی از خانه راهی یک جلسه مهم می‌شوید، هنگامی که برای اجتناب از برخورد با یک اتومبیل دیگر به موقع ترمز می‌کنید. در تمام این شرایط استرس کار خود را به خوبی انجام می دهد.

البته استرس هیچ گاه پایانی نخواهد داشت و استفاده نکردن از راه‌های کاهش آن می‌تواند مشکل‌ساز باشد. واکنش‌های منفی به استرس می‌تواند به مشکلات زیادی مانند سردرد، معده درد، بالارفتن فشار خون، درد قفسه سینه، اختلال در خواب و… منجر شود.

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که استرس می‌تواند منشا برخی از بیماری‌های وخیم هم باشد. مورادی زیر تغییرات ناشی از استرس هستند:

 1. تغییرات رفتاری ناشی از استرس: طغیان خشم، استفاده از الکل و مواد مخدر، پرخوری و کم خوری، کناره گیری اجتماعی و…
 2. تغییرات روحی ناشی از استرس: اضطراب، زودرنجی، عدم تمرکز حواس، بی قراری، اندوه و…
 3. تغییرات جسمانی ناشی از استرس: درد قفسه سینه، سردرد، گرفتگی عضلات، تغییر در تمایلات جنسی و…

براساس تحقیقات انجمن روانشاسان آمریکا، تن آسایی برای بهبود تمام تغییرات ناخوشایند ذکر شده مفید و موثر است. همچنین پژوهش‌ها نشان داده است که انجام این کار، فشار خون را منظم می‌کند، به عضلات  آرامش می‌بخشد و ترشح هورمون های اندورفین ( مسئول تسکین درد) و سروتونین (ایجاد کننده احساس خوب) را افزایش می‌دهد.

در واقع رها شدن از استرس، خود به تنهایی می‌تواند ذهن  آرام و بدن سالم را برای شما به ارمغان آورد. علاوه بر این انجام این کار به صورت مداوم می‌تواند دردها را کاهش دهد، میزان انرژی‌تان را افزایش دهد و عملکرد کلی جسمانی و روانی شما را بهبود ببخشد.

ترغیب به آرامش

آرامش داشتن در زندگی روزمره امروز بسیار کار دشواری است به عنوان مثال هرکدام از مواردی مثل تجربه ماندن در ترافیک سنگین یا کار زیاد و فشار های زندگی به تنهایی می تواند آرامش ما را به مخاطره بیاندازد.

سطح کورتیسول هورمون های استرس که پس زده می‌شود، می‌تواند به بیخوابی، سردرد و حتی مشکلات دستگاه گوارش منجر شود و با ادامه دار شدن و عدم رسیدگی ما، به مشکلات جدی تبدیل گردد.

از نتایج تن آسایی بصورت مداوم رسیدن به آرامش بهبود یافته است، آرامش بهبود یافته همانطور که از اسمش پیداست، حالتی است ذهنی که بسیار پایدار بوده و در داشتن زندگی با کیفیت بالاتر کمک شایانی به ما می کند.

فواید آرامش بهبود یافته

 • نگرش ذهنی را بهبود می‌بخشد.
 • کمک می‌کند تا بتوانید هرگونه فشار را بیشتر تحمل کنید.
 • واکنش‌های مثبت شما را تقویت می‌کند.
 • حالات هوشیاری ذهنی را ارتقا می‌بخشد.
 • اندیشه خلاق و آرام را افزون می‌سازد.

داشتن بدنی سالم تر

با تن آسایی بدنی بسیار سالم‌تر و قوی‌تر داشته باشید. تن آسایی حالت جسمانی شما را بهتر می‌کند. این روزها برای افراد در شغل‌های مختلف به خصوص کسانی که پشت میز کار می‌کنند، به صورت مکرر احساس درد و ناراحتی در کمر و گردن به وجود می‌آید.
جانیس نوواک نویسنده کتاب راست و درست بنشین می‌گوید:

هنگامی که قوز می‌کنید و بدن شما در حالت صاف قرار نمی‌گیرد، نه تنها به بعضی عضلات فشار وارد می‌شود بلکه در ساعات طولانی روز نیز آن ها را ضعیف‌تر کرده و به اعضا داخلی بدن فشار وارد می‌کند. همچنین بر روی دستگاه گوارش فشار وارد شده، جریان خون و تنفس نیز از حالت طبیعی خارج می‌شود.

نکته خوب این جاست که حالت قرار گیری بدن می‌تواند اصلاح شود، زیرا شما می‌توانید اعضا بدن را تقویت کنید و این یکی از فواید تن آسایی است. این روش می‌تواند کوفتگی و التهاب را نیز درمان کند. در نتیجه از دردهایی که در طول زمان به وجود آمده می‌کاهد.

 فواید طرز قرار گیری صحیح بدن

 • عضلات نرم و آرام می‌شوند.
 • مفاصل از آزادی بیشتری برخوردار خواهند شد.
 • فشار نامنظم از مفاصل برداشته می‌شود.

تنفس آسان تر

یکی از نشانه‌های اضطراب و استرس، تنفس نامنظم است. زمانی که به جای تنفس درست و طبیعی با فواصل کوتاه و کم عمق نفس می‌کشید، رسیدن به یک حالت تنفسی خوب تقریبا غیرممکن می‌شود.

این مسئله تا حدی مربوط به عضلات قفسه سینه، شکم و همچنین انقباض و تنگی مجرای تنفسی است. تن آسایی نقش مهمی را در چگونگی تنفس ایفا می‌کند و آن را بهبود می‌بخشد. همچنین مشکلات تنفسی دیگر را مانند مشکلات سینوس‌ها، آسم و برونشیت را درمان می‌کند.

بسیاری از عضلات در جلو، عقب و بالای بدن برای تنفس به کار گرفته می‌شوند. آن ویلیامز پس از انجام تحقیقات خود می‌گوید: وقتی هر یک از این ماهیچه‌ها به صورت مزمن تنگ و کوتاه شوند، مانعی را در تنفس طبیعی ایجاد کرده و الگوی تنفسی را مختل می‌کنند.

تکنیک‌های تن آسایی می‌توانند این عضلات را آرام‌تر کند و عملکرد تنفس را بهبود ببخشد. انجام این کار تنها تنفس را اصلاح نمی‌کند، بلکه وضعیت بدن را هم اصلاح می‌کند.

این امر راهی را که به ناحیه سینه، محل قرار گیری دنده‌ها و ریه‌ها ختم می‌شود، باز می‌کند. علاوه بر این دستگاه عصبی به تن آسایی پاسخ می‌دهد و تنفس را آهسته‌تر می‌کند و این یک راه سودمند در بهبود تنفس است.
وقتی این سبک درمانی بر پشت و همراه با لرزش و تکان دادن انجام می‌شود، می‌تواند ترشحات درون ریه‌ها را کنترل کند و مسیر تنفس را از گرفتگی رفع و کارکرد شش ها را بهبود بخشد.

فواید بهبود تنفس

 • به ذهن کمک می‌کند قبل از آسیب‌رسانی استرس خود را بازسازی کند
 • سطح انرژی را افزایش می‌دهد

قبل از رزرو ماساژ باید بدانید

قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که کدام سبک ماساژ برای شما بهترین است، باید یک سوال از خود بپرسید. آیا به سادگی یک ماساژ برای آرامش و کنترل استرس می خواهید؟ یا آیا برای یک بیماری خاص به تسکین علائم یا کمک نیاز دارید؟

قبل از رزرو ماساژ، به درمانگر اطلاع دهید که به دنبال چه چیزی هستید و بپرسید که درمانگر از کدام سبک استفاده می کند. بسیاری از بیش از یک سبک استفاده می کنند. یا ممکن است درمانگر بسته به سن، شرایط یا هر نیاز یا هدف خاصی که دارید، ماساژ شما را سفارشی کند.

بهترین ماساژ

چیزی تحت عنوان بهترین ماساژ وجود ندارد چراکه انواع تن آسایی بر اساس انواع نیاز ها طراحی شده اند، اما آنچه در زیر می آید فهرستی از برخی از سبک های محبوب تر ماساژ درمانی است. چهار مورد اول به خصوص محبوبیت قابل توجهی دارند.

ماساژ سوئدی Swedish Massage

رایج ترین نوع تن آسایی، ماساژ درمانی سوئدی است. این روش شامل ضربات نرم، طولانی، ورز دادن و همچنین ضربات سبک، ریتمیک، ضربه زدن، به بالاترین لایه های عضلات است که با حرکت مفاصل ترکیب می شود.

با کاهش تنش عضلانی، درمان سوئدی می تواند آرامش بخش و انرژی زا باشد. و حتی بعد از آسیب دیدگی کمک کند.

چهار ضربه رایج در ماساژ سودی شامل:

 • Effleurage

یک ضربه صاف و لغزنده که برای شل کردن بافت نرم استفاده می شود.

 • Petrissage

فشردن، غلتاندن یا ورز دادن به دنبال Effleurage

 • Friction

حرکات عمیق و دایره ای که باعث ساییدگی لایه های بافت روی یکدیگر می شود و به افزایش جریان خون و تجزیه بافت اسکار کمک می کند.

 • Tapotement

یک ضربه کوتاه و متناوب که با دست‌ها، انگشتان یا لبه دست انجام می‌شود.

ماساژ بافت های عمیق Deep Tissue Massage

ماساژ بافت عمیق برای دردهای خاص عل الخصوص گرفتگی های بدن بهترین است. ماساژدرمانگر از فشار آهسته و محدوده ای استفاده می‌کند که فشار را روی لایه‌های ماهیچه‌ها، تاندون‌ها یا سایر بافت‌های عمیق زیر پوست شما متمرکز کند.

گرچه نسبت به سایر انواع تن آسایی توالی کمتری دارد، اما ماساژ بافت عمیق می تواند درمانی باشد بدین صورت که الگوهای مزمن تنش را تسکین می دهد و به آسیب های عضلانی، مانند رگ به رگ شدن کمر کمک می کند.

ماساژ ورزشی Sports Massage

ماساژ ورزشی که برای کمک به سیستم‌های عضلانی مورد استفاده برای یک ورزش خاص توسعه یافته است، از روش‌های مختلفی برای کمک به ورزشکاران در تمرین، قبل، حین یا بعد از رویدادهای ورزشی استفاده می‌کند.

شما ممکن است از آن برای ارتقای انعطاف پذیری و کمک به جلوگیری از صدمات استفاده کنید. یا به کشیدگی عضلات و به بهبودی پس از آسیب ورزشی کمک کند.

ماساژ صندلی Chair Massage

ماساژ صندلی در حالی انجام می شود که شما کاملاً در یک صندلی قابل حمل و طراحی خاص نشسته اید. آنها معمولا شامل ماساژ گردن، شانه ها، پشت، بازوها و دستان شما هستند. ماساژهای 15 تا 20 دقیقه ای را به عنوان یک مزیت منظم ارائه می دهد.

ماساژ شیاتسو Shiatsu Massage

شیاتسو در زبان ژاپنی به معنای فشار انگشت است. برای ماساژ شیاتسو، درمانگر از فشار ریتمیک و متنوع بر روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند. این نقاط را نقاط طب فشاری می نامند و اعتقاد بر این است که برای جریان انرژی حیاتی بدن که چی نام دارد، مهم هستند.

ماساژ تایلندی Thai Massage

در طول یک ماساژ تایلندی، درمانگر از بدن خود برای حرکت دادن مشتری به موقعیت های مختلف استفاده می کند. این نوع تن آسایی شامل فشرده سازی عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری است.

ماساژ تخلیه لنف Lymphatic Drainage Massage

ماساژ تخلیه لنفاوی یک ماساژ ملایم بافت های شما است که برای کمک به افزایش گردش مایعات لنفاوی در بدن شما طراحی شده است. لنف یک مایع غنی از پروتئین است که در سراسر بدن شما در عروق لنفاوی حرکت می کند.

چیزهایی مانند باکتری ها، ویروس ها و مواد زائد را جمع آوری می کند و آنها را به غدد لنفاوی شما می برد. سپس غدد لنفاوی شما مایع را فیلتر می کنند تا ناخالصی ها از بدن شما خارج شود. تن آسایی معمولاً با فشار ملایم با ضربات ملایم و طولانی در امتداد پوست انجام می شود تا حرکت لنف در سیستم شما افزایش یابد.

ماساژ سنگ داغ Hot Stone Massage

برای این نوع ماساژ، درمانگر سنگ های گرم شده را روی نواحی خاصی از بدن مانند نقاط طب فشاری قرار می دهد. سنگ ها ممکن است به عنوان ابزار تن آسایی استفاده شوند یا به طور موقت در جای خود باقی بمانند.

در کنار سایر تکنیک های ماساژ، سنگ های داغ می توانند کاملا آرام بخش و آرامش بخش باشند زیرا گرما را به عمق بدن منتقل می کنند.

رفلکسولوژی Reflexology

رفلکسولوژی از تکنیک های دست، شست و انگشت برای تحریک نواحی خاصی از پاها استفاده می کند. اعتقاد بر این است که این مناطق مربوط به قسمت های مختلف بدن هستند. بنابراین، انتظار می رود که ماساژ سلامت و تندرستی را ارتقا دهد.

ماساژ بارداری Pregnancy Massage

در دوران بارداری، بدن شما دچار تغییرات عمده ای می شود. ماساژ بارداری می تواند با کاهش استرس، کاهش تورم دست و پا و تسکین درد عضلات و مفاصل به این تغییرات کمک کند.

ماساژ ممکن است به ویژه در زمانی که داروها و سایر گزینه های پزشکی محدودتر هستند مفید باشد. با استفاده از بالش های مخصوص ماساژ طراحی شده، ماساژدرمانگر به شما کمک می کند تا در موقعیتی راحت برای این نوع تن آسایی قرار بگیرید.

ماساژ در لایم لانژ

ما در لایم لانژ با بهره گیری از جدیدترین متد های ماساژ و ماساژور های متخصص با محیطی آرامش بخش به شما این اطمینان را می دهیم تا تجربه ای فوق العاده داشته باشید.

انواع ماساژ در لایم لانژ

ماساژ در لایم لانژ برای آقایان توسط ماسور آقا و ماساژ بانوان توسط ماسور خانم انجام می شود. با توجه به متغیر بودن نیاز افراد، ما در لایم لانژ خدمات تن آسایی خود را به روش های متعددی تقسیم بندی کرده ایم تا بتوانیم پاسخگو نیاز شما عزیزان باشیم. این روش ها عبارتند از:

ماساژ ریلکسی – ترکیبی مخصوص لایم لانژ

ترکیبی از روش های رویال، بازتاب درمانی کف پا، رایحه درمانی و سنگ داغ

پاشویه در تشت آب گرم و نمک ارگانیک لذت حوله گرم شده در بخار معطر به عصاره طبیعی و ارگانیک اسطوخودس، روغن های گل یاس و لیمو برای آرامش و تمدد اعصاب.

هدف: رفع استرس های کاری، رفع گرفتگی های عضلانی و آرامش ذهن و تن

روغن های مورد استفاده: یاس، لیمو، لمون گرس – بخور مورد استفاده: اسطوخودوس

ماساژ لایم لانژ

ماساژ رویال سوئدی ریلکسیشن

ماساژ لوکس سوئدی با حرکات گردشی طولانی و فشاردقیق بر روی بافت عمقی عضلات، ضربه زدن و تکان دادن دست بر روی عضلات بدن همزمان با حوله داغ و همراه با رایحه یاس و لمون گرس

هدف: بهبود گردش خون و افزایش سطح اکسیژن خون، انعطاف پذیری بدن، کاهش سموم بدن، کاهش تنش عضلانی

روغن های مورد استفاده: رزماری، لیمو، بابونه، نارگیل، بادام شیرین

ماساژ همراه حوله داغ

ماساژ ورزشی یا اسپرت

نوعی ماساژ درمانی مخصوص ورزشکاران با استفاده از فشارهای قوی و ضربه های آرام به لایه های عمقی، عضلات که با تکنیک های ساده جهت گرم کردن و آماده سازی عضلات شروع شده سپس با تکنیک های اصلی و موضعی با فشار بیشتر جهت رهایی عضلات از تنش ها ادامه یافته و در پایان از حرکات آرام و نوازشی جهت ریلکس شدن بدن استفاده می شود.

هدف: رفع دردهای مزمن و محدودیت های حرکتی، ریکاوری آسانتر از آسیب دیدگی ها و رفع گرفتگی ها و تنش های عضلانی، کمک به دفع اسید لاکتیک اضافه از عضلات ورزشکاران

روغن های مورد استفاده: زیتون، سیاهدانه، نارگیل، رزرماری، زنجبیل

ماساژ ورزشی

ماساژ بارداری

ماساژی مخصوص بانوان باردار در اتاقی گرم همراه با موسیقی دلنشین و با استفاده از روغن های بدون عطر و حوله جهت مراقبت از بدن که بر روی دست ها و پاها و سر و شانه تمرکز دارد.

هدف: رفع استرس و بهبود گرفتگی عضلات، کاهش دردکمر، شانه و گردن و بهبود کیفیت خواب، کمک به شرایط بارداری و بهبود سلامت کلی

روغن های مورد استفاده: زیتون، نارگیل

ماساژ دوران بارداری

ماساژ سنگ داغ

نوعی ماساژ لذت بخش بافت عمیق است که با استفاده از سنگ های آتشفشانی گرم شده همزمان با تکنیک های ماساژ روغن همراه با روغن های ارگانیک زیتون و نعناع که به رفع گرفتگی ها و تنش های عمیق عضلانی می پردازد و با موسیقی آرامش بخش که باعث تمدد اعصاب نیز خواهد شد.

هدف: دفع سموم بدن، آرامش و تسکین اعصاب مرکزی، افزایش تمرکز و بالا رفتن هماهنگی و تعادل ذهن و عضلات

روغن های مورد استفاده: زیتون, نعناع

ماساژ با سنگ داغ

ماساژ سر و شانه

با حرکات فشاری کششی و نوازشی در نقاط ویژه ای از شانه، سر و گردن و صورت و نوازش موها با روغن های معطر گیاهی مناسب پوست همراه با حوله گرم می باشد.

هدف: ریلکس شدن عضلات صورت و چشم ها، رفع سردرد و گرفتگی های سرشانه، تسریع جریان خون و کاهش استرس و تنش

روغن های مورد استفاده: بابونه، رز، جوانه گندم، بادام شیرین، اسطوخودس، پرتقال

ماساژ سر و شانه

ماساژ رایحه درمانی

ماساژ ملایم و نوازشی اما محکم با روغن های معطر و استفاده از عصاره گل های بهاری خوشبو به عنوان درمان مکمل در کنار سایر درمان ها به کار می رود این نوع ماساژ بدون درد و کاملاً آرامش بخش است و با موسیقی دلنشین باعث کاهش استرس و ریلکس شدن عضلات می شود و به آروماتراپی هم معروف است.

هدف: کاهش اضطراب، بهبود کیفیت خواب، بهبود گردش خون

روغن های مورد استفاده: بابونه، رز، یاس، رزماری، اسطوخودس، نعناع

ماساژ چرب

ماساژ درمانی

نوعی ماساژ با حرکات مالشی طولانی و تمرکز روی نقاط خاصی از بدن که در آن درد و گرفتگی های عضلانی احساس می شود.

هدف: رفع درد های مزمن مانند کمردرد، درد سیاتیک

روغن های مورد استفاده: سیاهدانه، زیتون، زنجبیل

توجه: این ماساژ با مشورت و توصیه پزشک معالج شما انجام و قابل اجراست.

نکته: پس از این ماساژ ممکن است تا چند روز احساس درد و کوفتگی داشته باشید که امری طبیعی است.

ماساژ درمانی

ماساژ فول بادی

ماساژ ملایم و دلچسب بر روی ساق پا و پشت بدن و سرشانه با روغن ارگانیک زیتون و بادام همراه با موسیقی آرامش بخش

هدف: آرامش و کاهش استرس، بهبود کیفیت زندگی و رهایی از تنش ها

روغن های مورد استفاده: زیتون، نارگیل، رزماری

ماساژ کمر

ماساژ خشک تایلندی

نوعی ماساژ درمانی جهت رفع دردهای مزمن و گرفتگی های شدید

هدف: رفع دردهای مزمن، گرفتگی ها و مشکلات ناشی از جابجایی لگن خاصره

ماساژ خشک تایلندی

ماساژ بازتاب درمانی کف پا

این ماساژ شامل لمس و فشار روی محدوده ای از نقاط خاص بر روی دست ها، پاها و سر است که با روغن نارگیل و زیتون انجام می شود.

هدف: بهبود عملکرد اعصاب، افزایش سطح انرژی، افزایش گردش خون و کمک به کاهش سردرد

روغن های مورد استفاده: زیتون، نارگیل، اسطوخدوس، نعناع

ماساژ بازتاب درمانی کف پا

ماساژ پا

این ماساژ با استفاده از فشارهای لذت بخش و نوازش های آرام، با تشت آب گرم و موسیقی دلنشین تسکین دهنده طبیعی درد است که با روغن های ارگانیک زیتون و اسطوخودوس انجام می شود.

هدف: آرامش و کاهش استرس و اضطراب، خواب بهتر، بهبود گردش خون و کاهش فشار خون، درمان ورم پاها، کاهش علائم pms ، تسکین علائم خار پاشنه و صافی کف پا (مشکلات کف پا)

روغن های مورد استفاده: زیتون، اسطوخودوس

ماساژ پا
فهرست