لوگو لایم لانژ

یومی هو تراپی (Yumeiho therapy)

ماساژ درمانی یومی هو یک ماساژ ژاپنی می باشد که اساس آن بر این موضوع است که لگن ما، مرکز و پایه اسکلت ماست و هر گونه عدم تقارن در موقعیت لگن شروع بسیاری از بیماری ها خواهد بود. بنابراین مهمترین هدف درمان یومی هو اصلاح لگن خاصره، تنظیم ستون فقرات، هماهنگی نیروهای طبیعی ارگانیسم و از بین بردن علت وضعیت پاتولوژیک است.

ماساژ درمانی یومی هوعدم تقارن لگن، محل مرکز ثقل بدن ما را تغییر می دهد و باعث اختلال در عملکرد ستون فقرات، مفاصل و عضلات می شود. یعنی یک طرف لگن بالاتر از طرف دیگر است. در این حالت، به جای آن که وزن بدن بر روی دو پا به طور مساوی تقسیم شود، به دلیل انحراف و جا به جایی لگن خاصره، وزن انسان دیگر به طور مساوی بر روی دو پا منتقل نخواهد شد و یک پا می بایست بار بیشتری را تحمل کند. در این حالت تعادل عمومی بدن به هم خورده و پای بلند به دلیل تحمل بار بیشتر، دچار گرفتگی و انقباض شده و پای کوتاهتر، به دلیل استفاده ی کمتر، دچار ضعف نسبی، و گاه در موارد حادتر، لاغرتر می شود.
پر واضح است این عدم تقارن و تعادل به پاها خلاصه نشده و به کل بدن سرایت می کند و آرام آرام با ایجاد تغییرات در ستون فقرات، به دلیل تغییر در شکل، ایستادن، راه رفتن و نشست و حتی خوابیدن، بi سایر مفاصل و عضلات سرایت کرده و با ایجاد موانع در عملکرد سیستم اعصاب محیطی و خود مختار بر عملکرد اندام های داخلی و غدد درون ریز نیز تاثیر می گذارد و آن ها را به سمت اختلال عملکردی و بیماری سوق می دهد.

عدم تقارن لگناین تغییرات باعث اختلالات گردش خون، سیستم لنفاتیک و ایمنی بدن و چرخه ی انرژی حیاتی بدن را به دنبال خواهد داشت. بی دلیل نیست که پاره ای از بیماران، علاوه بر داشتن بیماری های گوناگون از ضعف عمومی بدن، خستگی و کم حوصلگی مداوم و گاه افسردگی رنج می برند.

در نهایت عدم تقارن لگن می تواند عامل بسیاری از بیماری های اسکلتی- عضلانی باشد. این به دلیل اثر نامتقارن و بار بیش از حد یک طرف بدن است. شایع ترین علائم عبارتند از: کمردرد،  درد پایین کمر، گزگز در اندام ها، سردرد، فتق، سیاتیک و…

بیماران همچنین می توانند دچار مشکلات اندام های داخلی شوند. یکی از علل شایع این علائم فشرده شدن اعصاب از طریق ستون فقرات است. آن اعصاب به اندام یا محیط آن حمله می کند. یومی هو درمانی به طور موثر این مشکلات را از بین می برد، البته اگر علت آنها در ستون فقرات باشد (زیرا دلایل دیگری نیز برای این اختلالات وجود دارد).

یومی هو درمانی یک سیستم درمانی است که از تعدادی روش (بسته به شرایط پاتولوژیک) تشکیل شده است. معمولا هر جلسه حدود 60 دقیقه طول می کشد که در آن یک درمانگر از حدود 100 تکنیک مختلف استفاده می کند. ماساژ درمانی یومی هو شامل: ماساژ با ورز دادن و فشرده سازی و تحرک تمام مفاصل به روشی اصلی و بدون درد، طب فشاری، دستکاری مفاصل نرم، کشش غیرفعال است. این عوامل منجر به شل شدن عضلات، بهبود جریان خون به تمام عناصر مفصل و عملکرد مناسب محدوده فیزیولوژیکی آنها می شود. نتیجه بهبود قابل توجه یا حل مشکلات موجود است. یومی هو درمانی توسط فیزیوتراپیست هایی با سال ها تجربه انجام می شود.

ماساژ یومی هو

موارد استفاده از ماساژ یومی هو

یومی هو درمانی می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند مانند:

  • درد در مفاصل ران، زانو، مچ پا، انگشتان پا و دنده ها
  • سیاتیک
  • درد پایین کمر
  • اسهال
  • سفتی یا درد در شانه ها
  • سردرد
  • درد قاعدگی و قاعدگی نامنظم
  • اسکولیوز (انحنای جانبی ستون فقرات)
  • بیماری های کبد، معده، روده، قلب، پانکراس، کلیه، طحال، مثانه و غیره.

یومی هو تراپی همچنین به بیماران مبتلا به فشار خون بالا و فشار خون پایین کمک می کند. علاوه بر این، به بهبود وضعیت عمومی بیماران مبتلا به بیماری های جدی، که با طب مدرن به سختی درمان می شود نیز کمک شایانی می کند. البته یومی هو راه حلی برای همه چیز نیست. اگر فردی تغییرات دژنراتیو بسیار پیشرفته ستون فقرات داشته باشد، درمان نمی تواند این تغییرات را معکوس کند. ولی این افراد می توانند از طریق درمان بسیار بهتر عمل کنند.

پوشش مناسب برای ماساژ یومی هو

برای ماساژ پوشیدن شلوار راحت و گشاد یا جوراب شلواری و تی شرت توصیه می گردد.

منبع: The Universe Of Inner Alchemy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست