لوگو لایم لانژ

6 اتفاقی که هرگز نباید هنگام انجام فیشیال بیفتد

همواره به یاد داشته باشید فیشیال صورت باید به ظاهری شگفت انگیز منجر شود، اما فیشیال غیر طبیعی می تواند چهره شما را بیشتر خام و قرمز به نظر برساند تا سالم و درخشان، دفعه بعد که واقعاً مطمئن نیستید که آیا پوست شما پس از درمان خوب است، به این علائم ارائه شده توسط متخصص مراجعه کنید. در ادامه به مقایسه یک فیشیال خوب و اصولی در مقابل یک فیشیال بد و غیر اصولی می پردازیم.

صورتی یا قرمز شدن پوست بعد از فیشیال طبیعی است

سیندی کیم“، یکی از بنیانگذاران Silver Mirror Facial Bar نیویورک، تاکید می کند که انواع مختلفی از فیشیال ها وجود دارد که نتایج متفاوتی را به دنبال دارد.

برخی به سمت آرامش هستند، در حالی که برخی دیگر به سمت تحریک پوست برای ایجاد نتایج طراحی شده اند. هرچه پوست شما در حین انجام یک صورت بیشتر تحریک شود (با کشیدن، انواع لایه برداری، دستگاه های مراقبت از پوست) احتمال اینکه بعد از آن کمی صورتی یا قرمز شوید بیشتر می شود.

این کاملاً خوب و طبیعی است! صورتی یا قرمزی باید در عرض چند ساعت تا چند روز بسته به نوع پوست شما و میزان کاری که روی پوست شما انجام شده، کاهش یابد.

صورتی یا قرمز شدن پوست بعد از فیشیال طبیعی است

قرمزی شدید، گرما و سوزش بعد از فیشیال غیر طبیعی است

در این صورت در لیست مواردی هستید، که نباید بعد از انجام فیشیال صورت ببینید یا احساس کنید.
سیندی کیم” می‌گوید: «به عنوان یک هشدار سریع، اگر لایه‌برداری شیمیایی انجام می‌دهید، ممکن است در طول درمان احساس سوزش و تیر کشیدن داشته باشید، اما پس از خنثی شدن و برداشتن لایه‌بردار باید از بین برود.
قرمزی شدید بعد از فیشیال، سوزش و درد، همه نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند شما نسبت به چیزی که روی پوستتان استفاده شده است واکنش منفی نشان می‌دهید.
این می تواند واکنشی به یک ماده، به لایه برداری بیش از حد پوست یا لایه برداری شیمیایی باشد که به درستی خنثی نشده است. اگر هر یک از این واکنش‌ها را داشتید، در اسرع وقت به متخصص زیبایی خود اطلاع دهید تا بتواند زمان بیشتری را برای آرام کردن پوست شما صرف کند یا به شما بگوید تا زمانی که پوستتان به حالت عادی برگردد از چه چیزی در خانه استفاده کنید.

قرمز ماندن پوست حتی یک روز بعد از فیشیال طبیعی است

اگر روز بعد از عمل صورت هنوز خیلی قرمز هستید (سیندی کیم در مقیاس 1 تا 10 نمره 5 یا بالاتر می گوید)، اما هیچ عارضه جانبی دیگری مانند سوزش نداشتید، ممکن است پوست بسیار حساسی داشته باشید.

پوست شما ممکن است به زمان بیشتری برای ته نشین شدن نیاز داشته باشد. مطمئن شوید که از محصولات غیرفعال و ملایم برای چند روز پس از انجام صورت استفاده می کنید تا پوست تازه خود را تحریک نکنید. یکی دو روز دیگر صبر کنید و اگر قرمزی برطرف نشد، فوراً با متخصص زیبایی خود تماس بگیرید و وضعیت را توضیح دهید.

قرمز ماندن و داشتن یکسری عوارض بعد از فیشیال غیر طبیعی است

سیندی کیم می‌گوید: «اگر روز بعد از انجام عمل صورت واقعا قرمز شده‌اید، بعلاوه واکنش‌های منفی مانند سوزش ادامه می‌یابد (پس از لایه‌برداری شیمیایی مقداری پوسته پوسته شدن و سفت شدن وجود دارد، بنابراین آن را غیرطبیعی تلقی نکنید).

سیگنالی برای تماس با متخصص زیبایی است. دقیقاً توضیح دهید که چه احساسی دارید و چه چیزی ناراحت کننده است. هرچه جزئیات بیشتری داشته باشید، زیبایی‌شناس بهتر می‌تواند به شما کمک کند.

او ممکن است شما را برای یک درمان بعدی برای کمک به آرام کردن پوست شما بیاورد یا برخی محصولات را برای تسریع روند بهبودی توصیه کند.

یک دوره “سرد شدن” جامد بعد از فیشیال طبیعی است

کریستین چین، زیبایی‌شناس مشهور نیویورکی می‌گوید، علاوه بر اینکه در فیشیال به پوست اجازه می‌دهند 20 دقیقه گرم شود تا استخراج شود، به زمان کافی و محصولات خنک‌کننده مناسب نیز نیاز است تا هرگونه لک، التهاب یا تحریک ناشی از کشیدن پوست را آرام کند.

«هیچ کس نباید در هنگام خروج دچار تاول، خونریزی یا لک شود. از آنجایی که فیشیال‌ها می‌توانند باکتری‌ها را تحریک کنند، باقی گذاشتن آن‌ها پس از کشیدن دندان نیز می‌تواند باعث ایجاد جوش‌های پس از درمان شود.

من دوست دارم از محصولات آنتی باکتریال، همراه با نور درمانی مانند دستگاه فرکانس بالا استفاده کنم تا از روند بهبودی سریع‌تر اطمینان حاصل کنم.

لایه برداری بیش از حد و استخراج بیش از حد تهاجمی غیر طبیعی است

لایه برداری بیش از حد و استخراج بیش از حد تهاجمی به عنوان نشانه ای از اینکه چیزی درست پیش نمی رود.

لایه برداری بیش از حد باعث التهاب موقت یا مزمن در سطح سلول های پوست و حتی فولیکول های مو می شود که سپس می تواند توسط باکتری ها عفونی شود.

هر گونه ماسک یا لایه برداری که استفاده می شود نباید احساس کند که در حال سوختن هستید (فقط کمی سوزن سوزن شدن یا گزگز).

یک زیبایی‌شناس خوب باید زمان زیادی را برای آماده کردن پوست برای استخراج آماده کند، نه فقط با بخار، بلکه با لایه‌بردارها و روغن‌های بازکننده منافذ و ماساژ این کار انجام می شود. این در مورد فریب دادن محتویات منافذ است نه بیرون آوردن آنها.

لایه برداری بیش از حد

کمی خونریزی هنگام فیشیال طبیعی است

بله این مورد واقعا مشکلی ندارد و طبیعی است و ممکن است زمانی که یک متخصص در حال کشیدن جوش‌ها و یا گرفتگی‌های سرسخت است، خونریزی کمی داشته باشید. سیندی کیم می‌گوید نحوه واکنش پوست شما به استخراج‌ها واقعاً به نوع پوست شما و نوع کشیدن‌هایی که انجام می‌شود بستگی دارد.

داشتن خونریزی هنگام خروج غیر طبیعی است

سیندی کیم می‌گوید: «در هر صورت، وقتی از مرکز فیشیال بیرون می‌روید، نباید خونریزی یا جوش داشته باشید.
یک زیبایی شناس خوب زمان کافی را صرف آرام کردن پوست شما پس از کشیدن می کند. اگر متوجه چیز غیرعادی شدید، مانند خونریزی مداوم، در اسرع وقت به متخصص زیبایی خود اطلاع دهید و مطمئن شوید که او نه تنها از شما مراقبت می کند، بلکه دقیقاً به شما می گوید که در خانه از چه چیزی استفاده کنید تا جلوی افزایش خونریزی و قطع آن را بگیرید.
“کریستین چین” اضافه می کند که اگر همچنان خونریزی بعد از فیشیال صورت دارید، فوراً با متخصص پوست خود مشورت کنید زیرا این می تواند نشان دهنده یک مشکل عمیق تر باشد.

پف خفیف بعد از فیشیال

سارا فورد متخصص زیبایی‌شناسی می‌گوید، معمولاً در حین انجام یک ماساژ لنفاوی برای کمک به جریان اکسیژن و افزایش تحریک کلاژن، ماساژ لنفاوی را اضافه می‌کند و پس از آن ممکن است در برخی از نواحی صورت دچار التهاب و پف خفیف شوید. او توصیه می کند: «کمپرس سرد، غلتک یا حتی دوش آب سرد در اواخر عصر می تواند به آرامش پوست کمک کند.

تلاش برای برنزه کردن پس از فیشیال

سارا فورد تأکید می‌کند که شما احتمالا این موضوع را می دانید، اما این فوق‌العاده و بسیار مهم است: «به خاطر داشته باشید که در حین انجام فیشیال، فیشیالیست می‌تواند از موادی مانند آنزیم‌ها و اسیدهایی استفاده کند که به چرخش سلولی و لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست کمک می‌کنند.
پس از انجام فیشیال، پوست ممکن است به گرمای شدید و حتی نور خورشید حساس باشد، بنابراین توصیه می‌شود حداقل یک روز صبر کنید تا به روال‌های معمول در فضای باز ادامه دهید.
موارد خنک کننده پوست بعد از استفاده از سرم های آبرسان برای کمک به هر گونه التهاب بعد از انجام فیشیال بسیار عالی است.

تجربه جوش بعد از فیشیال طبیعی است

خودتان را نگه دارید: کریستین چین می‌گوید این اتفاق بسته به نوع خدمات فیشیال قطعاً می‌تواند رخ دهد. «از آنجایی که معمولاً عصاره‌کشی‌ها به صورت وارد می‌شوند و ناخالصی‌ها را عمیقاً در منافذ شما به سطح کشیده می شوند، مطمئناً یک عامل قرمزی وجود دارد زیرا پوست شما یک درمان تا حدی خشن را برای از بین بردن کامل آنها تجربه می‌کند.
در برخی موارد همان روز، بدترین حالتی است که پوست شما به نظر می رسد، اگر پوست آکنه ای دارید، ممکن است چند روز دیگر طول بکشد تا آن چیزی که قبلاً وجود داشت، بهبود یابد.
همچنین احتمال بروز جوش در ساعات و روزهای بعد از درمان وجود دارد. این به این معنی نیست که صورت شما ناکارآمد بوده است، بلکه به این معنی است که شما با موفقیت ناخالصی ها را از عمق پوست بیرون کشیدید
تجربه جوش بعد از فیشیال طبیعی است

داشتتن ظاهری کاملا آماده برای مهمانی بعد از فیشیال عمیق

این مورد ممکن است در مورد کارایی فیشیال نباشد، اما موردی است که نیاز است حتما در نظر گرفت. کریستین چین می‌گوید: «اگر رویداد بزرگی در پیش دارید، حتماً برنامه‌ریزی صورت خود را متناسب با آن انجام دهید. برای مثال، اگر مراسم شما یک هفته بعد از امروز برگزار می‌شود، توصیه نمی‌کنم یک صورت فشرده همراه با لایه‌برداری یا پاک‌سازی عمیق انجام دهید، بلکه دو تا سه روز قبل، یک نسخه ملایم‌تر از فیشیال را توصیه می‌کنم. به این ترتیب رنگ صورت شما برای آن مناسبت کاملاً درخشان خواهد بود.»
نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که اگر مطمئن نیستید که چه اتفاقی می‌افتد یا حتی چند روز بعد احساس می‌کنید چیزی «فقط درست نیست»، کریستین چین این توصیه حکیمانه مراقبت از پوست را ارائه می‌کند: «حتماً هر گونه ناراحتی مداوم را به متخصص زیبایی خود اطلاع دهید. متخصصین فیشیال مطمئناً می توانند بهترین محصولات برای استفاده در خانه را برای کمک به آرامش و تسکین پوست به شما اطلاع دهند.

منبع: newbeauty

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • پریناز حسینی
  27/02/2022 10:12

  ممنون از راهنماییتون، اگه تخفیف بزارین سری بعد برای فیشیال میام پیشتون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز، خوشحالیم که این مطالب به شما کمک کرده، به احتمال زیاد اسفندماه تخفیف هایی برای پایان سال در نظر گرفته می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست